Eυρωλίγκα: Ήττα για τον Παναθηναϊκό από Λοκομοτίβ Κουμπάν στη Ρωσία

ΕUROKINISSI

Την ήττα με 76-67 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από την Λοκομοτίβ Κουμπάν στη Ρωσία, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Top 16 της Ευρωλίγκας.

Το ξεκίνημα ήταν πολύ κακό για τον Παναθηναϊκό ο οποίος βρέθηκε να χάνει με 10-0 στο πρώτο τρίλεπτο. Γρήγορα όμως οι πράσινοι ισορρόπησαν και έτσι η πρώτη περίοδος έκλεισε με 22-22. Στη δεύτερη περίοδο, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε ακόμα και με 12 πόντους, όμως τελικά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν γρήγορα την κατάσταση.

Έτσι, το ματς εξελίχτηκε σε ντέρμπι ως και την τελευταία περίοδο, όταν οι παίχτες της Λοκομοτίβ, και εδικά ο Ντρέιπερ, εμφανίστηκαν ιδιαίτερα εύστοχοι στα τρίποντα και κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 22-22, 38-39, 53-51, 76-67

Λοκομοτίβ Κούμπαν (Γιώργος Μπαρτζώκας): Ντιλέινι 14, Σίνγκλετον 4, Ράντολφ 11, Ντρέιπερ 20, Κλαβέρ 4, Κολιούσκιν, Βορόνοφ 6, Ζούμπκοφ 9, Μπρόκχοφ 8.

Παναθηναϊκός (Σάσα Τζόρτζεβιτς): Πάβλοβιτς 1, Γιάνκοβιτς 12, Φώτσης 12, Ραντούλιτσα 11, Φελντέιν 13, Διαμαντίδης 7, Γκιστ 5, Καλάθης 4, Κούζμιτς 2.