NBA: ήττα στο Ντένβερ για Μπακς και Αντετοκούνμπο

"Επέστρεψε" ο Αντετοκούνμπο EUROKINISSI / AP Photo / Darren Hauck

Επιστροφή σε υψηλές πτήσεις για το Γιάννη Αντετοκούνμπο, όμως μαζί με τον Τζαμπάρι Πάρκερ δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν μια ακόη ήττα του Μιλγουόκι στο NBA με 121-117 από τους Νάγκετς στο Ντένβερ.

Η περιοδεία του Μιλγουόκι στη Δύση συνεχίστηκε με μια ακόμη ήττα από το Ντένβερ, παρότι η ομάδα αντέδρασε και μπόρεσε να "γυρίσει" το ματς από το -22 (75-53) στο ξεκίνημα του β ημιχρόνου. Μείωσαν σε 113-112 τρία λεπτά πριν το τέλος, αλλά ο Σέρβος σέντερ Νίκολα Γιόκιτς με triple double (20 π., 13 ριμπ., 11 ασσ.) ήταν καθοριστικός για τους Νάγκετς.

Ο Πάρκερ ήταν το "πρώτο βιολί" των "ελαφιών" με 27 πόντους και 10 ριμπάουντς, ενώ ο Αντετοκούνμπο επέστρεψε στα εφετινά του στάνταρ: σε 35.58 σκόραρε 23 πόντους (9/13 2π., 1/3 3π., 4/4 βολές), μάζεψε 8 ριμπάουντς, είχε 5 ασσ., 2 κλ., 2 κοψ., και 5 λάθη.

Το Μιλγουόκι μετρά σερί 5 αγώνων δίχως νίκη και δοκιμάζεται στο Φοίνιξ τα ξημερώματα (04.00).