Το ματς του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ σε εικόνες

ΑΕΚ και Ολυμπιακός κοντράρονται για την Super League στην πρόβα για τον τελικό του Κυπέλλου.

Οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 14ο λεπτό ο Φορτούνης συνεργάστηκε στο κόρνερ με τον Μασούρα, έκανε τη σέντρα, αλλά η κεφαλιά του ανενόχλητου Ελ Αραμπί από το ύψος της μικρής περιοχής βρήκε το αριστερό δοκάρι και πέρασε άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Φορτούνης έκανε το σουτ απ' το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ύστερα από πάσα του Ομάρ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, καθώς τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα, ενώ στη συνέχεια χτύπησε πάνω στη γραμμή.

Ότι δεν κατάφεραν τα προηγούμενα λεπτά το έκανε ο Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό που μετά από σέντρα του Μασούρα άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός και στο 45ο λεπτό έγραψε το 2-0 με σκόρερ τον Καμαρά.