ΑΕΚ και Ολυμπιακός κοντράρονται για την Super League στην πρόβα για τον τελικό του Κυπέλλου.

Οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 14ο λεπτό ο Φορτούνης συνεργάστηκε στο κόρνερ με τον Μασούρα, έκανε τη σέντρα, αλλά η κεφαλιά του ανενόχλητου Ελ Αραμπί από το ύψος της μικρής περιοχής βρήκε το αριστερό δοκάρι και πέρασε άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Φορτούνης έκανε το σουτ απ' το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ύστερα από πάσα του Ομάρ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, καθώς τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα, ενώ στη συνέχεια χτύπησε πάνω στη γραμμή.

Ότι δεν κατάφεραν τα προηγούμενα λεπτά το έκανε ο Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό που μετά από σέντρα του Μασούρα άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός και στο 45ο λεπτό έγραψε το 2-0 με σκόρερ τον Καμαρά.