Νίκη με 4-2 του Παναθηναϊκού επί του Παναιτωλικού σε ματς διαφήμιση
Πηγή: EUROKINISSI / ICONPRESS/ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ

Με σούπερ επιθετικό ποδόσφαιρο ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Παναιτωλικό με 4-2 στην πρεμιέρα του β γύρου, στην άδεια λόγω τιμωρίας Λεωφόρο.

Στα πρώτα 16 λεπτά το σκορ ήταν 2-2 (!) με τον Παναιτωλικό να προηγείται με εξαιρετική ενέργεια του Βιγιαφάνες στο 2, τους "πράσινους" να απαντούν με τον Αμπέιντ (6) και τον Πέτριτς (11), πριν ο Μαρκόφσκι κάνει το 2-2 στο 16ο λεπτό.

Στο β ημίχρονο οι δύο παίκτες του "τριφυλλιού" πέτυχαν έκαστος από ένα ακόμη γκολ (Πέτριτς 51 και Αμπέιντ 92) για το τελικό 4-2 με τους Αγρινιώτες να έχουν την δική τους ευκαιρία να ισοφαρίσουν σε 3-3 στο 90 με τον Βασιλείου.

Ο Παναθηναϊκός έτσι έφτασε τους 28 βαθμούς (Ολυμπιακός 48, ΑΕΚ 30, ΠΑΟΚ 26 με ματς λιγότερο, Αστέρας Τρίπολης 24). Ο Παναιτωλικός παρέμεινε 13ος με 16 βαθμούς (όσους και ο Ατρόμητος με ματς λιγότερο), έχοντας στην πλάτη του τον Πανθρακικό με 11 και την Καλλονή με 7.

Δες τον κόσμο μέσα από το φακό του CNN Greece. Ακολούθησέ μας στο Instagram!