Προκριματικά Euro 2020: Απόλυτη κυρίαρχος η Αρμενία - Αιφνιδιάζει την Ελλάδα στο ΟΑΚΑ

ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI

Η Αρμενία επικρατεί με 2-0 της Ελλάδας στο ΟΑΚΑ για την τρίτη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2020.

Η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε πολύ καλύτερα στο ματς πιάνοντας στον ύπνο την Εθνική ομάδα και προηγήθηκε στο όγδοο λεπτό με γκολ του Καραπετιάν, ο οποίος αφού πέρασε τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ελλάδας.

Μάλιστα τα προβλήματα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα συνεχίστηκαν, με τον Χάρη Μαυρία να τραυματίζεται στο δεξί πόδι και να αποχωρεί με τον Γιάννη Κώτσιρα να περνάει στη θέση του.

Οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν για δεύτερη φορά και στο 31ο λεπτό ο Γκεβόργκ Γκαζαριάν αφού «χόρεψε» με ντρίμπλα τον Παπασταθόπουλο με υπέροχο διαγώνιο φαλτσαριστό σουτ έκανε το 0-2 για την Αρμενία μέσα στο ΟΑΚΑ βάζοντας ακόμα περισσότερα προβλήματα στην Εθνική ομάδα.

Στο 44ο λεπτό ο Άγγελος Αναστασιάδης, είδε τον Δημήτρη Σιόβα να τραυματίζεται καθώς μετά από σύγκρουση με αντίπαλο του άνοιξε το κεφάλι και επέστρεψε στο ματς έχοντας δεχτεί τις πρώτες βοήθειες.