Σε μεγάλα κέφια ο Κώστας Φορτούνης στο άνετο 3-0 του Ολυμπιακού επί του ΠΑΣ

EUROKINISSI / ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ

Με τον Κώστα Φορτούνη να σκοράρει και να σερβίρει ο Ολυμπιακός πέρασε με νίκη από την έδρα, που είχε χάσει για τελευταία φορά εντός συνόρων.

Η νίκη με 3-0 επί του ΠΑΣ ήρθε εύκολα για τον Ολυμπιακό και οι βάσεις μπήκαν στο πρώτο 45λεπτο. Τότε δηλαδή που πίεσε, έβγαλε φάσεις και σκόραρε 2 φορές με τον Κώστα Φορτούνη. Πρώτα με απίθανο φάουλ στο 13 και στην συνέχεια με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ στο 25 (χέρι του Μανιά σε κεφαλιά του Σιόβα).

2458450

(Πηγή: EUROKINISSI / Λεωνίδας Μπακόλας)

Ο ΠΑΣ τελείωσε το ημίχρονο δίχως τελική και προσπάθησε κάπως στο β μέρος, όταν όμως ήρθε και το 3-0 από τον Ντουρμάζ σε εξαιρετική ασίστ του Φορτούνη στο 57, ο Ολυμπιακός απλά έπαιξε στο ρελαντί.