Primera Div.: απίθανη ατάκα του Ράμος μετά την ήττα της Ρεάλ στη Σεβίλλη

ΑΠΕ ΜΠΕ / EPA / JULIO MUNOZ

Ο Σέρχιο Ράμος απέδειξε γιατί είναι ανάμεσα στους κορυφαίους Ευρωπαίους ποδοσφαιριστές με την κίνησή του, λίγη ώρα μετά το τέλος της αναμέτρησης της Σεβίλλης με την Ρεάλ Μαδρίτης για το πρωτάθλημα και την ήττα με 2-1, που κόστισε στην ομάδα του το αήττητο σερί. Η κάμερα κατέγραψε μια απίστευτη ατάκα στον προπονητή των Ανδαλουσιάνων Χόρχε Σαμπαόλι.

Η ανατροπή του σκορ από την Σεβίλλη στο Σάντσες Πιθχουάν ξεκίνησε από το αυτογκόλ του Σέρχιο Ράμος στο 85ο λεπτό, πριν το νικητήριο τέρμα του Γιόβετιτς στις καθυστερήσεις. Κεντρικό πρόσωπο των γηπεδούχων είναι ο Αργεντινός προπονητής Χόρχε Σαμπαόλι, που έχει καταφέρει να κάνει μια ομάδα αναταγωνιστική, που έχει μπει σφήνα στοςυ δύο μεγάλους του Ισπανικού ποδοσφαίρου.

17499228

(Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ / EPA / JULIO MUNOZ)

Ο Σέρχιο Ράμος παρά την στενοχώρια του για την ήττα, βρήκε το κουράγιο να πάει στον πάγκο της Σεβίλλης και να συγχαρεί για την δουλειά του, με μια απίθανη ατάκα τον Αργεντινό κόουτς, που έμεινε να τον κοιτά αποσβολωμένος.

"Πολλά μπράβο στους ανθρώπους, που έχουν "αυγά", και εσύ είσαι ένας από αυτούς!"