Bundesliga: ξεκίνημα για την Μπάγερν με νίκη ρεκόρ επί της Βέρντερ 6-0!

Reuters / MICHAELA REHLE

Με το καλημέρα της Bundesliga η Μπάγερν προκάλεσε τρόμο στους αντιπάλους της διαλύοντας την Βέρντερ Βρέμης με 6-0 ισοφαρίζοντας το ρεκόρ στην ιστορία του πρωταθλήματος καθώς με το ίδιο σκορ είχαν κερδίσει σε πρεμιέρα οι Κίκερς Όφενμπαχ την Μπάγερν την σεζόν 74-75! Τρία γκολ ο Λεβαντόφκσι και χειροκροτήματα για τον Κάρλο Αντσελότι.

Με 4-3-3 και του Μίλερ-Ριμπερί στα άκρα και τους Βιντάλ-Τιάγκο να πλαισιώνουν τον Τσάμπι Αλόνσο στο κέντρο η Μπάγερν δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης από το ξεκίνημα του 90λεπτου στην άτυχη Βέρντερ Βρέμης και έδωσε το σύνθημα για τη νίκη με το εκπληκτικό γκολ του Τσάμπι Αλόνσο στο 9 με σουτ εκτός περιοχής.

2016 08 26T185135Z 380888615 LR1EC8Q1GDPOU RTRMADP 3 SOCCER GERMANY BAY WER

(Πηγή: Reuters / MICHAELA REHLE)

Πρόσωπο του αγώνα ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, που άρχισε με χατ-τρικ τη νέα σεζόν (13,46,77 πεν), Λαμ (66) και Ριμπερί (73) σκόραραν τα άλλα τέρματα, ενώ η Μπάγερν είχε και δοκάρι με τον Μίλερ στο πρώτο ημίχρονο.