Πανιώνιος και Παναθηναϊκός 1-1 στην πρεμιέρα των play off του πρωταθλήματος

EUROKINISSI / ICONPRESS /ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ

Με την κλάση του Λέτο και ένα εκπληκτικό γκολ του Αργεντινού, ο Παναθηναϊκός έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο της Νέας Σμύρνης με τον Πανιώνιο να κερδίζει πάντως τις εντυπώσεις στην πρώτη αγωνιστική των play off της Superleague.

Οι «πράσινοι» έμοιαζαν να πατούν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο αγγίζοντας το γκολ και με την ενέργεια του Μπεργκ στο 32 και το σουτ στο δοκάρι, όσο όμως περνούσε η ώρα έδειχνε επηρεασμένος από την αποχή, αφού δεν μπορούσε να βρει ρυθμό.

2522874

(Πηγή: EUROKINISSI / ICONPRESS / ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ)

Αντίθετα ο Πανιώνιος είχε τρεξίματα και έκανε το κλασικό του παιχνίδι και αφού προειδοποίησε την άμυνα του Παναθηναϊκού και τα λάθη της με σουτ του Μπακασέτα και του Ανσαριφάρντ λίγο πριν το ημίχρονο, για να κάνει το 1-0 με τον Ιρανό στο 52 από τραγικό λάθος του Στιλ σε γύρισμα του Νάνο.

2522886

Ο Παναθηναϊκός δεν έκανε φάσεις αλλά έφτασε στην ισοφάριση από την κλάση του Λέτο που σκόραρε με εντυπωσιακό υριστό σουτ στο 66 και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας, αφού ο Μολέδο στο 94 έδιωξε την μπάλλα πάνω στην γραμμή σε σουτ του Μπαργκάν.

2522903

Ο Παναθηναϊκός με το 1-1 φτάνει τους 3 βαθμούς και ο πανιώνιος πήρε τον πρώτο του στην διαδικασία των play-off.