Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Ντέρμπι «αιωνίων» στο ΟΑΚΑ

Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της Super League 1.

Συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό του ματς μετά από μπαλιά του Μπουχαλάκη στον Τσιμίκα, ο δεύτερος έβγαλε τη σέντρα, με τον Γκερέρο να την κατεβάζει και με σουτ να εκτελεί τον Σωκράτη Διούδη.

Ισόπαλο είναι το ντέρμπι των «αιωνίων» στο ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 του Παναθηναϊκού για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

Ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει τον αγώνα μετά από αποτυχημένο πέναλτι. Στη δεύτερη ευκαιρία που έλαβαν, όμως, οι «πράσινοι» από τα 11 βήματα κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα με τον Μολό.