ΝΒΑ: Ακόμη μια καλή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο, αλλά ήττα για τους Μπακς

Benny Sieu-USA TODAY Sports

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο Μιλγουόκι από τους Τορόντο Ράπτορς με 129-110.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 43-19 μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη. Ο "Giannis" ήταν ο κορυφαίος των «ελαφιών», αφού τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους (9/14 δίποντα, 6/9 βολές), 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ των Ράπτορς ήταν ο Σερζ Ιμπάκα (21 πόντοι), ενώ Γιόνας Βαλαντσιούνας και ΝτεΜάρ ΝτεΡοζάν πρόσθεσαν 20 πόντους έκαστος.

Στο μεταξύ, οι Ατλάντα Χοκς του Τάιλερ Ντόρσεϊ ηττήθηκαν 110-89 στο Πόρτλαντ από τους Τρέιλ Μπλέιζερς. Ο 22χρονος γκαρντ αγωνίστηκε για 10 λεπτά με απολογισμό 8 πόντους (1/5 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 3/4 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Συνοπτικά, στους αγώνες για το ΝΒΑ που έγιναν τα ξημερώματα σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Μέμφις-Ουάσινγκτον 100-102

Μαϊάμι-Νέα Υόρκη 107-103 (παράταση)

Λ.Α. Λέικερς-Σάρλοτ 94-108

Ντάλας-Σικάγο 124-127

Σαν Αντόνιο-Φοίνιξ 103-89

Πόρτλαντ-Ατλάντα 110-89

Ντένβερ-Γιούτα 99-91

Μιλγουόκι-Τορόντο 110-129