ΣΠΟΡ

Europa League: Να «διορθώσουν» τα λάθη τους Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος

Europa League: Να «διορθώσουν» τα λάθη τους Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος
Κρίσιμη ρεβάνς για Ατρόμητο κόντρα στην Ντιναμό Μπρεστ EUROKINISSI / ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Ώρα… επαναληπτικών για τον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης, οι οποίοι υποδέχονται τις Ντιναμό Μπρεστ και Χιμπέρνιαν, αντίστοιχα, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Οι δύο ελληνικές ομάδες ξεκίνησαν με το… αριστερό τις υποχρεώσεις τους στην διοργάνωση, καθώς οι Περιστεριώτες γνώρισαν την ήττα 4-3 στην Λευκορωσία, ενώ οι Αρκάδες είδαν τους Σκωτσέζους να κάνουν την ανατροπή 3-2 στο φινάλε του αγώνα.

Πλέον, την Πέμπτη (2/8) οι δύο εκπρόσωποι της χώρας μας στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League έχουν την ευκαιρία να διορθώσουν τα… λάθη τους. Ο Ατρόμητος αντιμετωπίζει στις 20:15 (Epsilon TV) την Ντιναμό Μπρεστ, ενώ στις 21:00 (Novasports 2) ο Αστέρας Τρίπολης κοντράρεται με την Χιμπέρνιαν.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς του Europa League (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):

Τετάρτη 1 Αυγούστου
Πιούνικ (Αρμενία)-Τόμπολ (Καζακστάν) 1-0 (1-2)
Φολα Ες (Λουξεμβούργο)-Γκενκ (Βέλγιο) 1-4 (0-5)

Πέμπτη 2 Αυγούστου
Ατρόμητος (Ελλάδα)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία) (3-4)
Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία) (2-3)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Ούφα (Ρωσία) (0-0)
Μπορντό (Γαλλία)-Βέντσπιλς (Λετονία) (1-0)
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Σπάρτακ Γιουρμάλα (Λετονία) (0-6)
Φίτεσε (Ολλανδία)-Βιτόρουλ (Ρουμανία) (2-2)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Καϊράτ (Καζακστάν) (0-2)
FCSB (Ρουμανία)-Ρούνταρ (Σλοβενία) (2-0)
Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Τορπέντο Κιουτάισι (Γεωργία) (0-3)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Τσικχούρα (Γεωργία) (0-0)
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ) (1-1)
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Μπαλζάν (Μάλτα) (1-2)
Ντρίτα (Κόσοβο)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) (1-2)
Χάκεν (Σουηδία)-Λειψία (Γερμανία) (0-4)
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) (0-5)
Βαλέτα (Μάλτα)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) (1-1)
Μαριούπολη (Ουκρανία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία) (1-1)
Προγκρές (Λουξεμβούργο)-Χόνβεντ (Ουγγαρία) (0-1)
Αντμίρα (Αυστρία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) (0-3)
Ραντνίσκι Νις (Σερβία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) (0-2)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) (0-1)
Λάτσι (Αλβανία)-Μόλντε (Νορβηγία) (0-3)
Ρίο Αβε (Πορτογαλία)-Γιαγκελόνια (Πολωνία) (0-1)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) (1-1)
Λίλεστρομ (Νορβηγία)-Λίντσερ (Αυστρία) (0-4)
ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Νόρντζελαντ (Δανία) (0-1)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) (1-5)
Αλασκέρτ (Αρμενία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) (1-0)
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) (0-1)
Λίνκολν (Γιβραλτάρ)-TNS (Ουαλία) (1-2)
Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) (0-1)
Μπεσίκτας (Τουρκία)-B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) (2-0)
Τρέντσιν (Σλοβακία)-Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία) (1-0)
Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)-Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) (1-2)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) (2-1)
Τρακάι (Λιθουανία)-Παρτιζάν (Σερβία) (0-1)
Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Αταλάντα (Ιταλία) (2-2)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Όσιγεκ (Κροατία) (1-0)
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) (0-2)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία) (0-0)
Μπέρνλι (Αγγλία)-Αμπερντίν (Σκωτία) (1-1)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Στρέντα (Σλοβακία) (3-1)
Κοπεγχάγη (Δανία)-Στιάρναν (Ισλανδία) (2-0)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Σεβίλη (Ισπανία) (0-4)

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ





ΔΗΜΟΦΙΛΗ