Ρεάλ Μαδρίτης-Ουέσκα 3-2: «Σωτήρας» ο Μπενζεμά

AP PHOTO

Η Ρεάλ Μαδρίτης με γκολ του Μπενζεμά στο τέλος γλίτωσε το «εγκεφαλικό» (3-2) κόντρα στην Ουέσκα εντός έδρας.

Το ότι βιώνει τη χειρότερη χρονιά της ιστορίας της είναι δεδομένο για την «Βασίλισσα», η οποία έδειξε τα προβλήματα της και στο ματς με την Ουέσκα.

Οι παίκτες του Ζινεντίν Ζινταν ήταν κοντά στην γκέλα αλλά ο Καρίμ Μπενζεμά είχε άλλη άποψη και τελικά λύτρωσε την ομάδα του με γκολ στο 89ο λεπτό δίνοντας τη νίκη.

O «Ζιζού» ξεκίνησε τον γιο του Λούκα κάτω από τα δοκάρια της Ρεάλ Μαδρίτης με τον Κούτσο Ερνάντεθ στο 3ο λεπτό να «παγώνει» το Σαντιάγκο Μπερναμπέου και να κάνει το 1-0 για την Ουέσκα.

Ο Ίσκο που έχει επιστρέψει στην ενεργό δράση από την ημέρα που ο Ζιντάν ανέλαβε τα ηνία της Ρεάλ στο 25΄ έκανε το 1-1 για να πάρουν οι γηπεδούχοι το 2-1 στο 62ο λεπτό με «δράστη» τον Θεμπάγιος. Ο Ετσέιτα στο 74ο λεπτό έφερε όμως και πάλι το ματς στα ίσια (2-2). Όμως ο Μπενζεμά δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο 89ο λεπτό με όμορφο γκολ διαμόρφωσε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.