Φανατικοί οπαδοί της Τότεναμ το «έριξαν» στις μπύρες και έχασαν την πρόκριση της ομάδας

AP Photo/Peter Dejong

Ένα από τα μεγαλύτερα λάθη της ζωής τους έκαναν ένας πατέρας και οι γιοι του. Οι φανατικοί οπαδοί της Τότεναμ έφυγαν από τη Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα στο… ημίχρονο της ρεβάνς με τον Άγιαξ.

Οι τρεις τους ταξίδεψαν στο Άμστερνταμ για να στηρίξουν τα «σπιρούνια» και άρχισαν να διασκεδάζουν από νωρίς, πίνοντας μπύρες.

Όταν βρέθηκαν στο γήπεδο είχαν ήδη μεθύσει, με αποτέλεσμα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκορ 2-0, να φύγουν από το γήπεδο πιστεύοντας ότιείχε ολοκληρωθεί το ματς και έχει αποκλειστεί η ομάδα τους.

Αφού έφτασαν στον σταθμό του τρένου, ένας από τους δύο γιους έμαθε από φίλο του ότι εκείνη την ώρα γινόταν η σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

«Τότε κατάλαβα τι είχαμε κάνει. Είχαμε πιεί από 12 μπύρες ο καθένας και νομίζαμε ότι τελείωνε το ματς, όχι ότι ήταν στο ημίχρονο. Φύγαμε πέντε λεπτά νωρίτερα για να προλάβουμε τον κόσμο και την κίνηση» δηλώνει.

Πατέρας και γιοι, επέστρεψαν στο ξενοδοχείο, είδαν το τελευταίο ημίωρο από το μπαρ και γιόρτασαν τη νίκη τους μεμπύρες!