Ο Ατρόμητος είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στο Κύπελλο μετά το 2-1 με τον Πλατανιά

EUROKINISSI/ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ

Σε ένα ματς θρίλερ στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος πήρε πρόρκιση στους "8" του Κυπέλλου με γκολ του Ναπολεόνι στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Πλατανιά.

Ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ στο 34 σε αντεπίθεση με τον Ράμος, που τιμώρησε το λάθος των αμυντικών του Ατρομήτου. Όμως οι Περιστεριώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 42 με κεφαλιά του Μπίτολο σε κόρνερ των γηπεδούχων. Στο 2ο ημίχρονο οι Κρητικοί ήταν εκείνοι που έχασαν τις καλύτερες ευκαιρίες για να βάλουν κι άλλο γκολ, όμως ο Ατρόμητος διαμαρτύρεται για πέναλτυ σε χέρι του Μπανανά. Με το εκτός έδρας γκολ να δίνει πρόκριση στον Πλατανιά (μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα) η καθοριστική φάση έγινε στο 91: ο Λε Ταλέκ προετοίμασε το "χρυσό" όπως αποδείχθηκε γκολ του Στέφανο Ναπολεόνι για το τελικό 2-1.

Οι υπόλοιποι αγώνες ρεβάνς (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα)