ΠΑΟΚ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 3-2: «Χαστούκι» και αποκλεισμός

Intime.gr

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας έριξε στο «καναβάτσο» τον ΠΑΟΚ και παρά την ήττα με 3-2 στην Τούμπα τον απέκλεισε από τη συνέχεια του Europa League

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με αυτόν τον τρόπο ολοκλήρωσε πάρα πολύ νωρίς τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις και πλέον στρέφεται σε αυτές της Super League 1. Ειδικότερα, οι Σλοβάκοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν στο 38ο λεπτό με γκολ του Μεντβέντεφ παγώνοντας την Τούμπα.

Οι παίκτες του Άμπελ Φερέιρα βρήκαν ωστόσο τις λύσεις και προηγήθηκαν με δυο γκολ σε ένα λεπτό με δράστες τους Λημνιό και Σφιντέρσκι για να έρθει ο Ντε Μάρκο να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 61ο λεπτό και να βάλει τέλος στα «όνειρα» του ΠΑΟΚ για πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να πάρει τη νίκη με 3-2 με «δράστη» τον Γιαννούλη στο 86ο λεπτό του ματς.