Champions League: Ο Μπαρέλλα «έσωσε» την Ίντερ

AP Photo/Antonio Calanni)

Ο Νικολό Μπαρέλα έσωσε την Ίντερ από μεγάλο «κάζο» στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Ο Ιταλός μέσος μπήκε στο ματς στο 71΄ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να σκοράρει και να αποτρέψει την ήττα από τη Σλάβια Πράγας, που μέχρι τότε είχε το προβάδισμα με το τέρμα του Ολαγίνκα.

Οι Τσέχοι μετρούσαν έξι απανωτές ήττες στις τελευταίες επισκέψεις της στην Ιταλία, ωστόσο, απόψε κατάφεραν να φύγουν αήττητοι από το Μιλάνο (1-1) κάνοντας την πρώτη έκπληξη με το... καλημέρα στη διοργάνωση απέναντι στην Ίντερ που προερχόταν από το απόλυτο στη Serie A (3X3) στο ξεκίνημα της περιόδου.

Ούτε στο άλλο ματς της 1ης αγωνιστικής δεν τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι.

Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης πήρε βαθμό από τη Λιόν στη Γαλλία (1-1) κι έμεινε αήττητη απέναντι στους «λιονέ» για τρίτο σερί ματς, μετά τις δύο νίκες που είχε πετύχει εναντίον τους στην φάση των ομίλων της σεζόν 2015/2016 (3-1 εντός, 2-0 εκτός έδρας).