Νίκη του Παναθηναϊκού στη Λιβαδειά- Προσωρινή διακοπή για υβριστικό πανό κατά Κοντονή

EUROKINISSI

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό που επιβλήθηκε με 2-0 του Λεβαδειακού και πλησίασε στη 2η θέση. Πολύ καλό παιχνίδι από τους φιλοξενούμενους, τα γκολ για τους πράσινους στο δεύτερο ημίχρονο από Μπεργκ και Εσιέν, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού

.

Νωρίτερα διακόπηκε προσωρινά από τον διαιτητή στο ημίχρονο ο αγώνας, όταν οι οπαδοί του ΠΑΟ ανάρτησαν πανό με υβριστικό περιεχόμενο για τον υφυπουργό Αθλητισμού Σταύρο Κοντονή

Ο διαιτητής έκρινε πως το περιεχόμενο του πανό παραβιάζει τον αθλητικό νόμο. Ο κ. Κοντονής πρόσφατα προχώρησε στην απόφαση να κλείσει τις Θύρες 13 και 14 του γηπέδου της Λεωφόρου, κάτι που έχει προκαλέσει την αντίδραση των οπαδών του ΠΑΟ.