Λάρισα-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 68-110: Πέρασε με... 100 και σκέφτεται την Βαλένθια

ΙΝΤΙΜΕ

Το ότι δεν έχει αντίπαλο στο εγχώριο Πρωτάθλημα έδειξε για μια ακόμα φορά ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, ο οποίος επικράτησε (110-68) της Λάρισας και συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του.

Οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη είχαν όρεξη στο παρκέ και παρά την κούραση από τα συνεχόμενα παίχνιδια (αυτό ήταν το 5ο σε 11 μέρες) έδειξαν πολλά πράγματα στο παρκέ παίρνοντας μια εύκολη νίκη.

O Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ από την αρχή του ματς μπήκε αποφασισμένος να επιβάλλει το ρυθμό του και με δυο βολές του Παπαπέτρου έκανε το 20-10 τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε της πρώτης περιόδου. Μάλιστα οι «πράσινοι» έκλεισαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 29-13.

Το ίδιο έργο και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη να επιβάλλουν πλήρως το ρυθμό τους και βγάζοντας πολύ καλές φάσεις πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 54-36.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ πάτησε γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 85-52.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-29, 36-54, 52-85, 68-110