Τσάμπιονς Λιγκ: Ντιναμο Κιέβου- Μάντσεστερ Σίτι 1-3 και Αϊντχόβεν-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0

REUTERS

Στην εξασφάλιση της πρόκρισης στον επόμενο γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ προχώρησε ουσιαστικά η Μάντσεστερ Σίτι μετά τη νίκη της επί της Ντιναμό Κιέβου, εκτός έδρας με 3-1.

Οι φιλοξένουμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο με τα γκολ του Αγκουέρο στο 15ο λεπτό και του Σίλβα στο 40’. Η Ντιναμό μείωσε με τον Μπουγιάλσκι στο 59’ και το σκορ έκλεισε με γκολ του Τουρέ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο άλλο ματς της ημέρας, σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, Αϊντχόβεν και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 0-0 στην Ολλανδία αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς.