Euroleague: Νίκες για Φενέρ και Αρμάνι - Η βαθμολογία και τα highlights

Δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις περιελάμβανε η Τρίτη (8/2) για την Euroleague, οι οποίες διαφοροποίησαν την έως τώρα κατάταξη στη βαθμολογία.

Η Φενέρμπαχτσε συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις και πέτυχε σπουδαίο θρίαμβο επί της Ρεάλ Μαδρίτης, με 66-51, με τον πρώην άσο του Παναθηναϊκού Τζεχάιβ Φλόιντ να έχει εντυπωσιακές στιγμές στην αναμέτρηση. Μια νίκη που την έφερε για πρώτη φορά εδώ και καιρό μέσα στην πρώτη 8άδα.

Αξίζει να σημειωθεί πως το σκορ ημιχρόνου (27-17) ήταν το χαμηλότερο σκορ την τελευταία δεκαετία σε ένα ημίχρονο και 5ο στην ιστορία της Ευρωλίγκας (πρώτο παραμένει το ημίχρονο του αγώνα Μαρούσι-Παρτιζάν 28-12).

Εκεί όπου ήδη βρίσκεται η Αρμάνι Μιλάνο, η οποία πάντως δυσκολεύθηκε κόντρα στην ουραγό Ζαλγκίρις Κάουνας και χρειάστηκε και διαιτητική βοήθεια στην τελευταία περίοδο για να επικρατήσει με 70-74.

Οι Ιταλοί εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση και συνεχίζουν την προσπάθεια για να εξασφαλίσουν το πλεονέκτημα έδρας.