Super League, Παναθηναϊκός – Λαμία 2-0: Ξανά στην κορυφή το «τριφύλλι»

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς επέλεξε για πρώτη φορά στη βασική ενδεκάδα τους Μαντσίνι και Κλεϊνχέισλερ Intime/ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Το «τριφύλλι» έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα στην Τρίπολη κι επέστρεψε στις νίκες και την πρώτη θέση.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς επέλεξε για πρώτη φορά στη βασική ενδεκάδα τους Μαντσίνι και Κλεϊνχέισλερ, ο οποίος, μάλιστα, ήταν αυτός που έβαλε μπροστά την ομάδα του. Ο Ούγγρος έκανε το 1-0 στο 14ο λεπτό, βάζοντας τις βάσεις, ώστε οι «πράσινοι» να φτάσουν στο «τρίποντο». Αυτό, πάντως, δεν ήρθε εύκολα, καθώς η Λαμία αποδείχθηκε σκληρό «καρύδι».

Οι φιλοξενούμενοι, όμως, έμειναν με δέκα παίκτες στο 69ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Στάνκο, με απευθείας κόκκινη κάρτα. Ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» την υπόθεση νίκη, με γκολ του Σπόραρ στις καθυστερήσεις.