Super League, PlayOuts: «Σφαγή» για τη σωτηρία -Με πέναλτι στο 104' λύγισε ο Λεβαδειακός στο Αγρίνιο

Έξι ομάδες σε απόσταση έξι βαθμών στη μάχη των Play Outs της Super League, με δύο αγωνιστικές να απομένουν.

Ο Λεβαδειακός βρισκόταν μια ανάσα από τη νίκη μέσα στο Αγρίνιο, που θα έβαζε ακόμα μεγαλύτερη φωτιά στη μάχη της σωτηρίας, αλλά ο Παναιτωλικός με αμφισβητούμενο πέναλτι στο... 14ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε 2-2 και γλίτωσε από τα χειρότερα.

Σπουδαία νίκη με 1-0, που τον φέρνει κοντά στη σωτηρία, πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα μέσα στη Νίκαια επί του Ιωνικού, ενώ η Λαμία πήρε σημαντικό βαθμό στην Τρίπολη από τον Αστέρα (0-0).

Χορταστικό παιχνίδι στο Περιστέρι, όπου ο ΟΦΗ επικράτησε του Ατρομήτου με 3-2 κι έκανε μεγάλο βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης των play outs. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Ντιουσέ (8΄), Μεγιάδο (26΄) και Ντίκο (65΄), ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ρομπάιγ (16΄ πεν.) και Βούρος (35΄ αυτογκόλ).