Primera Division: η Μπαρτσελόνα συνέτριψε την Μπέτις 6-2 στην πρεμιέρα της Ισπανίας

Reuters / Albert Gea

Μόνο για ένα 20λεπτο προβλημάτισε η Μπέτις του Πογιέτ την Μπαρτσελόνα κρατώντας την στο 1-1. Ο Μέσι έδωσε το σύνθημα και ο Σουάρες ακολούθησε, με φόρα από την περυσινή πρωτιά στον πίνακα των σκόρερς, κάνοντας χατ τρικ για ένα εντυπωσιακό 6-2 στην πρώτη εμφάνιση της πρωταθλήτριας Ισπανίας.

Το γρήγορο γκολ του Αρντά στο 6 δεν ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, καθώς ο Ρούμπεν Κάστρο στο 21 ισοφάρισε σε 1-1 για την Μπέτις και το καλό αμυντικό στήσιμο από τον Πογιέτ διατήρησε αυτό το 1-1 για 20 λεπτά.

2016 08 20T174307Z 1387368851 S1BETWOJEPAA RTRMADP 3 SOCCER SPAIN

(Πηγή: Reuters / Albert Gea)

Μέσι και Σουάρες ανέβασαν ρυθμούς βάζοντας από ένα γκολ (37 και 42) και ουσιαστικά έδωσαν το σύνθημα για show-time στην Βαρκελώνη.

2016 08 20T172943Z 745222029 S1BETWOHZRAB RTRMADP 3 SOCCER SPAIN

Στο ξεκίνημα του β μέρους (56 και 57) σκόραραν και πάλι με ανάποδη σειρά αυτή την φορά, ενώ στο 82 ο Σουάρες ολοκλήρωσε το πρώτο του εφετινό χατ-τρικ, πριν ο Κάστρο κλείσει το σκορ.