Serie A: δεύτερη νίκη για την Γιουβέντους, κέρδισε στο Ολύμπικο τη Λάτσιο 1-0

Reuters / Max Rossi

Δεύτερη νίκη για την Γιουβέντους στην Ιταλία, σε ένα δύσκολο θεωρητικά ματς με τη Λάτσιο, στο Ολύμπικο, με τον Κεντίρα να σκοράρει για 2ο ματς. Νίκη της Νάπολι σε καταπληκτικό ματς με 4-2 επί της Μίλαν.

Η ομάδα του Αλέγκρι δεν έπαιξε καλά, μάλιστα πολλές φορές κινδύνευσε, αλλά η Λάτσιο ακόμα μέσα στη Ρώμη, δεν μπορούσε να την ανακόψει και τελικά έχασε 1-0.

2016 08 27T173728Z 1023445073 LR1EC8R1CY6WU RTRMADP 3 SOCCER ITALY

(Ο Κεντίρα σκοράρει με άψογο στυλ - Πηγή: Reuters / Max Rossi)

Σκόρερ για τους «μπιανκονέρι» ήταν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Σάμι Κεντίρα στο 66 με ωραίο τελείωμα.Η Λάτσιο που ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν σκόραρε στις ευκαιρίες της,μετά το γκολ δεν μπόρεσε να απειλήσει επί της ουσίας την άμυνα της Γιούβε.

2016 08 27T180852Z 1449720059 LR1EC8R1EEHXU RTRMADP 3 SOCCER ITALY

(Πηγή: Reuters / Max Rossi)

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2 στα 2 στα πρώτα ματς της Serie A, αφού είχε προηγηθεί η νίκη επί της Φιορεντίνα.

Ματσάρα στον Βεζούβιο

Η Νάπολι προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με δύο γκολ του Μίλικ, αλλά η Μίλαν ισοφάρισε στο πρώτο δεκάλεπτο του β μέρους με τους Νιάνγκ και Σούσο. Ο Καγιεχόν στο 73 έκανε το 32 για τους γηπεδούχους, για να ξεφύγει το ματς στην συνέχεια με σκληρά μαρκαρίσματα και νεύρα, η Μίλαν να μείνει με 9 παίκτες από αποβολές του Κούτσα (74) και Νιάνγκ (90) πριν ο Ρομανιόλι με αυτογκόλ διαμορφώσει το τελικό 4-2.