Απομακρύνεται η πρόκριση για ΠΑΟΚ μετά την ήττα από Κράσνονταρ

ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Την ήττα με 2-1 από την Κράσνονταρ γνώρισε ο ΠΑΟΚ στη Ρωσία για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League γεγονός που δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό την πρόκρισή του στους 32 του Europa League.

Το σκορ άνοιξε για τους Ρώσους ο Άρι στο 33ο λεπτό ενώ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με πέναλτι του Ζοαζίνιο στο 68ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Μακ για το 2-1.
Την ίδια ώρα, στο Ντόρτμουντ η γερμανική ομάδα κέρδιζε με 4-0 την Καμπάλα καπαρώνοντας την πρόκριση από σήμερα.

Την επόμενη αγωνιστική, η Κράσνονταρ υποδέχεται την Ντόρτμουντ και ο ΠΑΟΚ την Καμπάλα.