Εκτός έδρας νίκη με ανατροπή για Παναθηναϊκό κόντρα σε Ατρόμητο

ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ

Πολύ σημαντική νίκη μέσα στο Περιστέρι και κόντρα στον Ατρόμητο πήρε ο Παναθηναϊκός με 1-2 ανατρέποντας μάλιστα το σκορ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Superleague.

Το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Ναπολεόνι για τον Ατμόμητο καθώς μετά από λάθος πάσα του Αμπέντ βγήκε κάθετι για τον φορ του Ατρόμητου ο οποίος εκτέλεσε τον Στιλ αφού ξεπέρασε την άμυνα των Τριανταφυλλόπουλου και Πράνιτς.

Στο 72ο λεπτό όμως μια αριστουργηματική πάσα του Μπέργκ στον Καρέλη έδωσε την ευκαιρία στον Έλληνα στράικερ να ισοφαρίσει για να δώσει ο Σουηδός τη νίκη στο τριφύλλι στο 84' με τον Καρέλη αυτή τη φορά να του στρώνει την πάσα μετά από τυφλό γέμισμα του Αντζαγκούν.

Πλέον, ο Παναθηναϊκός -που ήδη συμφώνησε με τον Ιταλό τεχνικό Στραματσιόνι- βρίσκεται πέντε πόντους πίσω από τον Ολυμπιακό που αύριο αντιμετωπίζει τον Ηρακλή στο "Γ. Καραϊσκάκης".