ΣΠΟΡ

Κίνδυνος αποκλεισμού για Πανιώνιο-Το πρόγραμμα της 3ης αγων. του Κυπέλλου

Κίνδυνος αποκλεισμού για Πανιώνιο-Το πρόγραμμα της 3ης αγων. του Κυπέλλου
EUROKINISSI / ICONPRESS / ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΜΕΛΤΖΑΝΗΣ

Μετά τον Παναθηναϊκό και ο Πανιώνιος απειλείται με αποκλεισμό από την συνέχεια του Κυπέλλου μετά την βαριά ήττα με 3-0 που υπέστη από τον Κισσαμικό στα Χανιά, μια εβδομάδα πριν την διεξαγωγή της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.

Η ήττα του Πανιωνίου από τον Κισσαμικό με 3-0 στα Χανιά ουσιαστικά «πετάει» εκτός συνέχειας Κυπέλλου τους κυανέρυθρους, την ώρα που δημιουργήθηκε θέμα με τους ορισμούς των παιχνιδιών της 3ης αγωνιστικής από την Επιτροπή Εξομάλυνσης της ΕΠΟ, που αναγκάστηκε να αλλάξει το πρόγραμμα.

Στα Χανιά και το εξ αναβολής παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Κισσαμικό, οι γηπεδούχοι πήραν μια σπουδαία νίκη με 3-0 (29,91 Μαρτίνεθ, 75 Μάντζης) και το εισιτήριο της πρόκρισης.

Οι κυανέρυθροι που είχαν τετ α τετ με τον Φούντα και δοκάρι με το Μασούν στο ξεκίνημα του β ημιχρόνου για να ισοφαρίσουν ελπίζουν τώρα σε ένα θαύμα (νίκη επί του Πανσερραϊκού με πολλά γκολ και ήττα του Λεβαδειακού στα Χανιά) για να περάσουν στην διαφορά τερμάτων.

Η βαθμολογία του 8ου ομίλου

1 Κισσαμικός 6 (5-0)
2 Λεβαδειακός 4 (3-1)
3 Πανιώνιος 1 (0-3)
4 Πανσερραϊκός 0 (1-5)

Με "μπερδεμα" το φινάλε των ομίλων

Νωρίτερα έγινε μπέρδεμα με τον ορισμό των αγώνων της 3ης αγωνιστικής, που άλλαξε (ομάδες έπαιζαν αγώνες πρωταθλήματος σε λιγότερο από 48 ώρες, ενώ βραδυνά ματς θα διεξάγονταν σε γήπεδα χωρίς προβολής) με την προσωρινή διοίκηση της ΕΠΟ να δηλώνει ότι απλά δημοσιοποιήθηκε εκ παραδρομής ένα προσχέδιο.

Η 3η αγωνιστική

1ος όμιλος
Τρίκαλα-ΑΕΛ (14/12 19.30)
Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ (14/12 19.30)

2ος όμιλος
Χανιά-Πλατανιάς (15/12 15.00)
Σπάρτη-Ολυμπιακός (15/12 15.00)

3ος όμιλος
ΟΦΗ-Ηρακλής (15/12 19.30)
Απόλλων-Παναθηναϊκός (15/12 19.30)

4ος όμιλος
Αγροτικός Αστ.-Ξάνθη (13/12 15.00)
Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα (15/12 15.00)

5ος όμιλος
Άρης-Βέροια (13/12 17.15)
Αιγινιακός-Αστέρας Τρ. (13/12 15.00)

6ος όμιλος
Αναγέννηση Κ.-Κέρκυρα (14/12 17.15)
Λαμία-ΑΕΚ (14/12 17.15)

7ος όμιλος
Καλλιθέα-Παναιτωλικός (14/12 15.00)
Πανθρακικός-Ατρόμητος (14/12 15.00)

8ος όμιλος
Κισσαμικός-Λεβαδειακός (13/12 15.00)
Πανσερραϊκός-Πανιώνιος (15/12 17.15)

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ





ΔΗΜΟΦΙΛΗ