NBA: double double του Αντετοκούνμπο στην ήττα από τους Γουίζαρντς

Reuters / Geoff Burke-USA TODAY Sports

Αυτή την φορά οι Γουίζαρντς πήραν τη ρεβάνς για την ήττα του του στο Μιλγουόκι κερδίζοντας 107-102 τους Μπακς, με το Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει και πάλι double double, που όμως δεν ήταν αρκετό.

Η βαριά ήττα των "μάγων" στο Μιλγουόκι τους έδωσε το κίνητρο που χρειάζονταν στην Ουάσινγκτον και μπροστά στο κοινό τους, για να πάρουν τη ρεβάνς και ανατρέποντας μια διαφορά 10 πόντων στην τελευταία περίοδο, πήραν τη νίκη.

2016 12 27T012022Z 1102847642 NOCID RTRMADP 3 NBA MILWAUKEE BUCKS AT WASHINGTON WIZARDS

(Πηγή: Reuters / Geoff Burke-USA TODAY Sports)

Ο Αντετοκούνμπο έκανε ένα ακόμη double double με 22 ποντους (7/12 διπ., 0/1 τρ., 8/11 β.), 12 ρ., 7 ασσ., 1 κόψ. και 2 λάθη σε 38 λεπτά, που αγωνίστηκε, όμως οι παίκτες των Γουίζαρντς βρήκαν τον τρόπο να τον περιορίσουν αρκετά στο παρκέ.

Ο ρούκι Τόνι Σνελ έκανε το καλύτερο παιχνίδι του με 20 πόντους και 6 τρίποντα, ενώ 7'' πριν το τέλος αστόχησε σε τρίποντο που θα έστελνε το ματς στην παράταση. Πλέον το Μιλγουόκι έχει ρεκόρ 14-15 στην 8η θέση της Ανατολής και αντιμετωπίζει ξημερώματα Πέμπτης (02.30) στο Ντιτρόιτ τους Πίστονς.

Παρά την ήττα στο Μιλγουόκι επικρατεί ενθουσιασμός για την προοπτική να αγωνιστεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο All Star του NBA και ετοίμασαν σχετικό βιντεάκι στο λογαριασμό τους στο Twitter για να ψηφίζει ο κόσμος το GIannis.