NBA: Συντριβή για Αντετοκούνμπο και Μπακς (vid)

Σε κακή βραδιά ο Αντετοκούνμπο Reuters / Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Το ταξίδι στη Δυτική περιφέρεια του NBA δεν ξεκίνησε καλά για το Μιλγουόκι και το Γιάννη Αντετοκούνμπο καθώς γνώρισαν βαριά ήττα από τους Τζαζ με 104-88.

Η Γιούτα βρήκε τον τρόπο να μπλοκάρει τελείως το παιχνίδι του Αντετοκούνμπο, που έκανε τη χειρότερη εμφάνισή του την εφετινή περίοδο. Ο Giannis έβαλε μόλις 9 πόντους με 5/6 βολές και 2/10 σουτ, είχε 6 ριμπάουντς, 4 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 39 λεπτά, που αγωνίστηκε και η ομάδα του βέβαια δεν μπορούσε να λειτουργήσει χωρίς το βασικό της γρανάζι. Ο Greek Freak είχε μείνει σε μονοψήφιο αριθμό πόντων μόνο στο Σαν Αντόνιο, όπου είχε αγωνιστεί 9 λεπτά λόγω της ίωσης.

Η ήττα με 16 πόντους ήρθε πολύ εύκολα και ήταν η 4η στη σειρά και η 9η στα τελευταία 10 ματς, με τον κόουτς Τζέισον Κιντ να είναι πολύ προβληματισμένος, αφού η ομάδα του υποχωρεί σταθερά και απομακρύνεται από τον στόχο των play-offs με 21-27 ρεκόρ.

Επόμενο παιχνίδι τους στις 04.00 ξημερώματα Σαββάτου στο Ντένβερ.