Super League: Παράταση στην μάχη παραμονής

Η ισοπαλία δεν άφησε ιακνοποιημένους ούτε τον Λεβαδειακό ούτε τον Αστέρα Τρ. EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπυ παραμονής στην κατηγορία ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Αστέρα Τρίπολης, και καμμία από τις δύο ομάδες δεν πήρε ανάσα στην μάχη της παραμονής μετά από 24 αγώνες στην Super League.

Στα πρώτα 45 λεπτά δεν υπήρχαν πολλές φάσεις και το ματς είχε δυνατές μονομαχίες, με τον Λεβαδειακό πάντως να είναι κάπως καλύτερος, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης είχε αρκετά προβλήματα συνοχής στην επιστροφή του Στάικου Βεργέτη στον πάγκο του.

4076736

(Ο Βασιλείου (δ) άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Το β μέρος ξεκίνησε με γκολ για τους γηπεδούχους και τον Βασιλείου λίγο πριν ολοκληρωθεί μία ώρα αγώνα, όμως ο Αστέρας είχε απάντηση με τον Μανιά 10 λεπτά μετά και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

4076750

(Ο Μανιάς το γκολ της ισοπαλίας για τον Αστέρα Τρ. - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Ο Αστέρας Τρ. ολοκλήρωσε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Ιγκλέσιας. Καμμία από τις δύο ομάδες (και ιδιαίτερα ο Λεβαδειακός) δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού και κυρίως τον Ηρακλή (υποδέχεται τον Λεβαδειακό στην 27η αγωνιστική), ενώ και η ΑΕΛ δεν έχει ακόμη «κλειδώσει» την παραμονή.