Super League: Νίκη για τον κόσμο του ο Παναθηναϊκός με τον ΠΑΣ

2η νίκη του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο για το πρωτάθλημα με το 2-0 επί του ΠΑΣ EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ

Μετά την ήττα στο Αγρίνιο τις εξελίξεις στα διοικητικά ο Παναθηναϊκός αντέδρασε (με τη βοήθεια του κόσμου) και νίκησε με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννενα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Σουρωτή. Σπουδαία νίκη και για τον Παναιτωλικό στην Κρήτη.

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού έδωσε βροντερό παρών στο γήπεδο για να ενισχύσει την ομάδα στον αγώνα με τον ΠΑΣ. Οι παίκτες του Ουζουνίδη μπήκαν δυνατά και αιφνιδίασαν τον αντίπαλό τους.

1 4242492

(Από το σώμα του Μιχαήλ (αρ.) μετά την κεφαλιά του Χίλιεμαρκ (δ.) το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Πρώτα ο Χίλιεμαρκ στο 11 με κοντινή κεφαλιά (κόντρα στον Μιχαήλ) και στο 13 ο Μολίνς με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ έστειλαν την μπάλα δύο φορές στα δίχτυα του Βελλίδη.

1 4242497

(Το εξαιρετικό φάουλ του Μολίνς - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Μετά το 20 ο ΠΑΣ εξισορρόπησε το παιχνίδι, δε δέχτηκε άλλη φάση στην άμυνα του και προσπάθησε να φτάσει δίχως πάντως επιτυχία στο γκολ με μακρινά σουτ.

4242461

(Περισσότεροι από 11 χιλ. φίλοι της ομάδας βρέθηκαν στη Λεωφόρο - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Στο δεύτερο ημίχρονο Παναθηναϊκός είχε ένα ακόμη καλό δεκάλεπτο από το 60 έως 70 μετά την είσοδο του Λουντ και κατάφερε εύκολα να κρατήσει το τρίποντο που τον έφερε στους έξι βαθμούς όσους έχει ο ΠΑΣ και ο Πλατανιάς.

4242696

(Ανταποδίδουν το χειροκρότημα του κόσμου οι παίκτες του Παναθηναϊκού - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ)

Οι φίλαθλοι της ομάδας αποθέωσαν στο τέλος του αγώνα τον Ουζουνίδη και τους παίκτες του.

Θερμό χειροκρότημα και για τους "πράσινους ποδηλάτες"

Ο κόσμος χειροκρότησε θερμά και τους αθλητές της ποδηλασίας του Παναθηναϊκού, που κέρδισαν το περασμένο Σ/Κ το πανελλήνιο πρωτάθλημα.

4242665

(Οι πρωταθλητές ποδηλάτες του συλλόγου κάνουν το γύρο του θριάμβου - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ)

Με το Κύπελλο του πρωταθλητή βγήκαν στο γήπεδο στο ημίχρονο και έκαναν το γύρο του θριάμβου.

Πρώτη νίκη του Παναιτωλικού στα Χανιά

Με δύο γκολ του Ντίαζ και του Φάρλεϊ στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναιτωλικός έβαλε τις βάσεις για να κερδίσει πρώτη φορά στα Χανιά στον Πλατανιά, φτάνοντας τους 8 βαθμούς.

18529919

(Ο Ντίας (ν.11) σκοράρει για τον Παναιτωλικό - Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ / ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΤΤΑΚΟΣ)

Το έργο των γηπεδούχων έγινε πιο δύσκολο στο 64ο όταν αποβλήθηκε ο Πλιάτσικας με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι Αγρινιώτες ολοκλήρωσαν τη νίκη τους με το δεύτερο γκολ του Ντίαζ στο φινάλε του αγώνα για το τελικό 0-3.

18529932

(Οι παίκτες του Παναιτωλικού πανγυρίζουν τη νίκη τους - Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ / ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΤΤΑΚΟΣ)