ΚΟΣΜΟΣ

Σκύλος εισβάλλει σε ποδοσφαιρικό αγώνα – Αρνείται να φύγει αν δεν τον χαϊδέψουν πρώτα

Το βίντεο με τον παιχνιδιάρη σκύλο έγινε αμέσως viral στο twitter με τα likes και τα retweet να πέφτουν βροχή Twitter

Οι εισβολές απρόσκλητων επισκεπτών στα ποδοσφαιρικά γήπεδα, συνήθως για λόγους διαμαρτυρίας, είναι όλο και πιο συχνές τελευταία, ωστόσο παραμένει ασυνήθιστο να βλέπεις έναν σκύλο να διακόπτει ποδοσφαιρικό αγώνα.

Αυτό ακριβώς συνέβη στον φιλικό αγώνα γυναικών μεταξύ Χιλής και Βενεζουέλας στο Estadio La Granja το Σαββατοκύριακο.

O αγώνας διακόπηκε προσωρινά στο 36ο λεπτό, όταν ένας μεγάλος μαύρος σκύλος άρχισε να τρέχει στο γήπεδο, να κατευθύνεται προς την τερματοφύλακα της Χιλής Christine Endler και να ξαπλώνει μπροστά της με την κοιλιά προς τα πάνω, με εμφανώς παιχνιδιάρικη διάθεση για χάδια και ξύσιμο.

Στη συνέχεια πήγε στη διαιτητή, ξανά προτάσσοντας την κοιλίτσα του ενώ στη συνέχεια προτίμησε το τεχνικό τμήμα.

Παρά τις αρκετές προσπάθειες των παιχτών, ο σκύλος αρνούνταν κατηγορηματικά να αποχωρήσει.

Το βίντεο με τον παιχνιδιάρη σκύλο έγινε αμέσως viral στο twitter με τα likes και τα retweet να πέφτουν βροχή.

Για την ιστορία, η Βενεζουέλα κέρδισε τη Χιλή με 1-0 με γκολ της Μαριάνα Σπεκμάγιερ στο 82ο λεπτό.