Άρης - Ολυμπιακός: Διπλό για τους «ερυθρόλευκους» στο Κλεάνθης Βικελίδης

INTIME NEWS/ ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Σημαντική νίκη 2-1 επί του Άρη κατέφερε ο Ολυμπιακός στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, χωρίς να έχει πλέον… συγκάτοικο το «συγκρότημα» του Άκη Μάντζιου.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές της βραδιάς οι Ανδρέας Μπουχαλάκης και Κώστας Φορτούνης, καθώς οι δύο Έλληνες διεθνείς συνεργάστηκαν εξαιρετικά και έδωσαν το «τρίποντο» στην ομάδα του Λιμανιού.

Αρχικά στο 29’ ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπουχαλάκης με προβολή άνοιξε το σκορ, ενώ στο 47’ ο Έλληνας μεσοεπιθετικός βρήκε για δεύτερη φορά τον συμπαίκτη του σε θέση βολής, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του και της ομάδας του.

Στα επόμενα λεπτά, ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε 2-1 με τον Μπερτόγκλιο στο 74ο λεπτό, ωστόσο, δεν μπόρεσε να «χτυπήσει» και δεύτερη φορά, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στην έδρα του.